gantry-media://svatky-jara.jpg
Svátky jara
27.3.2024
Ve středu 27. března bylo v naší škole opravdu živo a doslova plno. Konalo se setkání malotřídních škol z okolí. Vlakem k nám přijeli žáci a paní učitelky z Martinic, pěšky dorazila početná skupinka ze Štěpanic, vlastním autobusem se dopravily děti z Mříčné a nechyběla ani škola z Benecka. A protože to byl čas předvelikonoční, jednoznačným tématem byly jarní tradice a s nimi spojené aktivity. Žáci byli po slavnostním zahájení před školou rozděleni do pěti skupin. V každém týmu se sešli žáci z různých škol a odlišného věku, aby se učili vzájemné komunikaci a možná navázali nová přátelství. Vždyť se někteří zanedlouho sejdou v jiné škole. V jedné dílně se šikovné ruce pustily do výroby tradičních pomlázek. Z vrbových proutků vznikaly krásné hodovačky ozdobené barevnými stuhami pod vedením manželů Nezbedových, jejichž asistentkami byly paní učitelky z Mříčné a Martinic. Ve vedlejší dílně se tvořili drátovaní zajíci pod vedením paní učitelky Mejvaldové a paní Hrubé. Malí řemeslníci s pečlivostí a precizností ohýbali dráty do tvaru zajíčka a pak je zdobili vlastnoručně vyrobenými mašličkami a ocásky. Třetí dílnu zcela zaplnila svými pomůckami a materiálem na výrobu lnu, paní Rybišarová z KRNAPU. Ačkoli si děti neodnesly žádný hmotný výrobek, naučily se, jak to skutečně bylo s Krtečkem a kalhotkami. S nadšením česaly, lámaly a tkaly…. Ve čtvrté dílně se účastníci věnovali dřevořezbě, kde zkušený lektor, pan Lněníček, připravil dřevěné díly k výrobě zajíčka. Z kousků dřeva vznikali malí ušáci, které si děti musely opracovat brusným papírem a následně slepit dohromady. Téměř pod střechou školy má svoje království paní Křížková, která vede keramický kroužek. A tento den se věnovala spolu s paní vychovatelkou i dětem ze spřátelených škol. Pro některé bylo první setkání s keramickou hlínou neopakovatelným zážitkem. Pod dětskýma rukama vznikali například zajíčci, vajíčka, kohoutci či slepičky a další. Všem zúčastněným patří obrovský dík. Lektorům za neskutečnou trpělivost a za práci pro děti ve svém volném čase, ale také dětem za obdivuhodnou snahu i kázeň. A právě toto bylo i jedním ze záměrů setkání, aby se děti učily vzájemné empatii, spolupráci a respektu, který podporuje přípravu na život ve světě dospěláků.
Foto zde:
gantry-media://skola-nanecisto.jpg
24. 4. Třídní schůzky
24.4.2024 se konají třídní schůzky s učiteli v budově ZŠ Víchová nad Jizerou. Podrobné informace a časy v bakalářích.
5. 4. Plavání
Žáci 3. a 4. ročníku zahájí povinný plavecký kurz - 10 lekcí.
8. 4. Škola nanečisto
Předškoláci si mohou přijít vyzkoušet školní prostředí.
12. 4. Exkurze
Žáci 5. ročníku pojednou do školy v Poniklé.
16. 4. Zápis
Zápis k povinné školní docházce
19. 4. Den Země
V jilemnickém parku nás čeká okruh se stanovišti zaměřený na ekologii a přírodu.

Sledujte náš Instagram